Sold
Tsuen Wan Centre Block 18 (tsinan House)FLOOR 24FLAT A
Registration Number:21101802540144
|Transaction Date:04/10/2021
PRN:A8161288
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
Sold

7/8
PRICE
$4.85 M
Saleable Area
374sq.ft.
Buy $12,985 /sq.ft.
Gross Area
490sq.ft.
Buy $9,898 /sq.ft.
Building Age
45 Years
Transaction Date: 04/10/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-10-1982-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
19 Block(s)
Total Units
4,516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
102 Tsuen King Circuit