Sold
Meadowlands Block 18FLOOR 5FLAT A
Registration Number:14022602250113
|Transaction Date:21/02/2014
PRN:B1392504
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
Sold

1/3
PRICE
$3.6 M
Saleable Area
572sq.ft.
Buy $6,298 /sq.ft.
Gross Area
645sq.ft.
Buy $5,581 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 21/02/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road