Sold
Baguio Villa Block 18FLOOR 6FLAT B
Registration Number:21012700450049
|Transaction Date:13/01/2021
PRN:A2899287
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

LouisYeung楊祖倫
SENIOR ACCOUNT MANAGER(E-322156)
Sold

1/6
PRICE
$28 M
Saleable Area
1,386sq.ft.
Buy $20,196 /sq.ft.
Gross Area
1,580sq.ft.
Buy $17,722 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 13/01/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-01-1979-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
33 Block(s)
Total Units
1,514
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
550 Victoria Road