Sold
Bauhinia Garden Block 16NO. 180FLAT A2
Registration Number:00706092
|Transaction Date:10/01/1996
PRN:B8003837
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$4.22 M
Saleable Area
1,224sq.ft.
Buy $3,447 /sq.ft.
Gross Area
1,473sq.ft.
Buy $2,864 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 10/01/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu