Sold
Bauhinia Garden Block 15NO. 180FLAT A1
Registration Number:25031901800055
|Transaction Date:13/03/2025
PRN:B0759330
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

22/34
PRICE
$7.3 M
Saleable Area
1,224sq.ft.
Buy $5,965 /sq.ft.
Gross Area
1,473sq.ft.
Buy $4,956 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 13/03/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu