Sold
Tsui Chuk Garden Block 14FLOOR 7FLAT D
Registration Number:12062901000107
|Transaction Date:13/06/2012
PRN:A3877552
Land Registry
PRIVATE SECTOR PARTICIPATION SCHEME

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$3.4 M
Saleable Area
591sq.ft.
Buy $5,754 /sq.ft.
Gross Area
658sq.ft.
Buy $5,167 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 13/06/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-09-1991-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
14 Block(s)
Total Units
3,524
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
8 Chui Chuk Street