Sold
Meadowlands Block 13FLOOR 5FLAT B
Registration Number:09122200010103
|Transaction Date:11/12/2009
PRN:C0165588
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/3
PRICE
$1.48 M
Saleable Area
531sq.ft.
Buy $2,780 /sq.ft.
Gross Area
606sq.ft.
Buy $2,434 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 11/12/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road