Sold
Kambridge Garden Block 13FLOOR GBLOCK 13
Registration Number:09061501310174
|Transaction Date:25/05/2009
PRN:B3137526
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AnnNg吳麗賢
ACCOUNT DIRECTOR(E-445007)
PRICE
$5.5 M
Saleable Area
1,085sq.ft.
Buy $5,069 /sq.ft.
Gross Area
1,343sq.ft.
Buy $4,095 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 25/05/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
15 Block(s)
Total Units
30
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Razor Hill Road