Sold
Meadowlands Block 12FLOOR 3FLAT B
Registration Number:10030502570209
|Transaction Date:01/02/2010
PRN:C0701764
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/3
PRICE
$1.5 M
Saleable Area
531sq.ft.
Buy $2,827 /sq.ft.
Gross Area
616sq.ft.
Buy $2,435 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 01/02/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road