Sold
Meadowlands Block 12FLOOR 1FLAT B
Registration Number:09090302180014
|Transaction Date:17/08/2009
PRN:B1388687
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandyLo盧嘉麗
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-702710)
Sold

1/3
PRICE
$1.23 M
Saleable Area
510sq.ft.
Buy $2,411 /sq.ft.
Gross Area
584sq.ft.
Buy $2,106 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 17/08/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road