Sold
Meadowlands Block 12FLOOR 1FLAT A
Registration Number:11051100400602
|Transaction Date:14/04/2011
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/3
PRICE
$2.2 M
Saleable Area
510sq.ft.
Buy $4,312 /sq.ft.
Gross Area
584sq.ft.
Buy $3,767 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 14/04/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road