Sold
Osmanthus Garden Block 11FLOOR 1FLAT D
Registration Number:00728741
|Transaction Date:27/01/1997
PRN:B1388570
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/3
PRICE
$2.14 M
Saleable Area
765sq.ft.
Buy $2,794 /sq.ft.
Gross Area
838sq.ft.
Buy $2,551 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 27/01/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
11 Block(s)
Total Units
176
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
80 Tan Kwai Tsuen Road