Sold
Repulse Bay Garden Block 11-12FLOOR 2BLOCK 11 (NO. 20)
Registration Number:06965933
|Transaction Date:22/02/1997
PRN:B5721746
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GaryTsang曾昭強
ACCOUNT DIRECTOR(S-232420)
Sold

1/4
PRICE
$18.7 M
Saleable Area
1,513sq.ft.
Buy $12,356 /sq.ft.
Gross Area
1,780sq.ft.
Buy $10,506 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 22/02/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-08-1976-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
240
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-40 Belleview Drive