Sold
Tsuen Wan Centre Block 10 (peking House)FLOOR 5FLAT D
Registration Number:21070602480070
|Transaction Date:11/06/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MelodyCheuk卓凱靜
ACCOUNT DIRECTOR(S-674281)
Sold

1/11
PRICE
$5.18 M
Saleable Area
449sq.ft.
Buy $11,540 /sq.ft.
Gross Area
559sq.ft.
Buy $9,267 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 11/06/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-10-1982-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
19 Block(s)
Total Units
4,516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
102 Tsuen King Circuit