Sold
One Kai Tak Ii Block 10FLOOR 3NO. 8
Registration Number:18030500760035
|Transaction Date:14/02/2018
PRN:D3516881
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlfredTsang曾潤南
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-376904)
Sold

1/12
PRICE
$38.6 M
Saleable Area
1,518sq.ft.
Buy $25,435 /sq.ft.
Building Age
8 Years
Transaction Date: 14/02/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2017-05-2017-06
No. of Phases
2 Phase(s)
No. of Blocks
17 Block(s)
Total Units
1,169
Walking toKai TakStation
11 Min(s)