Sold
Meadowlands Block 10FLOOR 5FLAT C
Registration Number:00757750
|Transaction Date:16/06/1997
PRN:B1388288
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/3
PRICE
$4.55 M
Saleable Area
763sq.ft.
Buy $5,962 /sq.ft.
Gross Area
874sq.ft.
Buy $5,206 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 16/06/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-09-1996-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
488
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
60 Tan Kwai Tsuen Road