Sold
Bauhinia Garden Block 10FLOOR 8FLAT B
Registration Number:12122002760436
|Transaction Date:07/12/2012
PRN:C1351719
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikiLau劉子琪
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-557569)
Sold

1/3
PRICE
$3.75 M
Saleable Area
703sq.ft.
Buy $5,335 /sq.ft.
Gross Area
879sq.ft.
Buy $4,266 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 07/12/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-04-1995-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
13 Block(s)
Total Units
232
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
180 Castle Peak Road Hung Shui Kiu