Sold
Villa Oceania Block 1FLOOR 19FLAT C
Registration Number:05021702190044
|Transaction Date:04/02/2005
PRN:A9134224
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SherriChan陳淑賢
ACCOUNT MANAGER(E-334974)
Sold

1/1
PRICE
$3.18 M
Saleable Area
559sq.ft.
Buy $5,692 /sq.ft.
Gross Area
750sq.ft.
Buy $4,240 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 04/02/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
551
Walking toMa On ShanStation
5 Min(s)
Address/ Area
8 On Chun Street