Sold
Vienna Garden Block 1FLOOR 8FLAT D
Registration Number:25032000290126
|Transaction Date:03/03/2025
PRN:B2048084
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VanLiu廖嘉姿
ACCOUNT DIRECTOR(S-446130)
Sold

1/4
PRICE
$5.6 M
Saleable Area
663sq.ft.
Buy $8,446 /sq.ft.
Gross Area
885sq.ft.
Buy $6,328 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 03/03/2025
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
288
Walking toSheung ShuiStation
11 Min(s)
Address/ Area
1 Kat Cheung Crescent