Sold
Vienna Garden Block 1FLOOR 8FLAT D
Registration Number:20021100700032
|Transaction Date:03/02/2020
PRN:B2048084
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

VanLiu廖嘉姿
ACCOUNT DIRECTOR(S-446130)
Sold

1/6
PRICE
$6.5 M
Saleable Area
663sq.ft.
Buy $9,803 /sq.ft.
Gross Area
885sq.ft.
Buy $7,345 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 03/02/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
288
Walking toSheung ShuiStation
11 Min(s)
Address/ Area
1 Kat Cheung Crescent