Sold
The Vista Block 1FLOOR 25FLAT C
Registration Number:11050901690192
|Transaction Date:26/04/2011
PRN:C0924032
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$2.15 M
Saleable Area
279sq.ft.
Buy $7,712 /sq.ft.
Gross Area
405sq.ft.
Buy $5,309 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 26/04/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
176
Walking toDiamond HillStation
11 Min(s)
Address/ Area
128 Wan Fung Street