Sold
Shiu Yat Building (house) Block 1FLOOR 2FLAT D
Registration Number:06070700080022
|Transaction Date:30/06/2006
PRN:B8341249
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AdaYong楊采知
ACCOUNT DIRECTOR(S-637965)
Sold

1/3
PRICE
$430 K
Saleable Area
388sq.ft.
Buy $1,110 /sq.ft.
Building Age
51 Years
Transaction Date: 30/06/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1974-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
60
Walking toLong PingStation
5 Min(s)
Address/ Area
8 Chun Yin Square