Sold
San Po Kong Plaza Block 1FLOOR 20FLAT G
Registration Number:17111600110016
|Transaction Date:10/11/2017
PRN:B8226897
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
PRICE
$5.86 M
Saleable Area
437sq.ft.
Buy $13,409 /sq.ft.
Gross Area
585sq.ft.
Buy $10,017 /sq.ft.
Building Age
29 Years
Transaction Date: 10/11/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1996-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
460
Walking toDiamond HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
33 Shung Ling Street