Sold
Rhine Garden Block 1FLOOR 19FLAT D
Registration Number:17100900020013
|Transaction Date:29/09/2017
PRN:C0962643
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MabelCheung張美寶
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-694420)
Sold

1/2
PRICE
$6 M
Saleable Area
630sq.ft.
Buy $9,528 /sq.ft.
Gross Area
791sq.ft.
Buy $7,585 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 29/09/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
5 Block(s)
Total Units
1,068
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
38 Castle Peak Road Sham Tseng