Sold
Prince Centre Block 1FLOOR 11FLAT N
Registration Number:19101400680362
|Transaction Date:04/10/2019
PRN:A6404863
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ZeusCheng鄭偉浚
ACCOUNT DIRECTOR(S-416944)
Sold

1/1
PRICE
$5.93 M
Saleable Area
411sq.ft.
Buy $14,422 /sq.ft.
Gross Area
552sq.ft.
Buy $10,743 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 04/10/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
174
Walking toPrince EdwardStation
7 Min(s)
Address/ Area
70 Tai Po Road