Sold
Placid Groves Block 1FLOOR GFLAT B
Registration Number:14090802190032
|Transaction Date:11/08/2014
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

HonlyMa馬倩紅
ACCOUNT DIRECTOR(S-629889)
PRICE
$7.65 M
Saleable Area
1,114sq.ft.
Buy $6,867 /sq.ft.
Gross Area
1,312sq.ft.
Buy $5,831 /sq.ft.
Building Age
28 Years
Transaction Date: 11/08/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1997-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
16
Walking toKam Sheung RoadStation
10 Min(s)
Address/ Area
9 Kam Sheung Road