Sold
Kwai Chung Plaza Block 1FLOOR 13FLAT D
Registration Number:23083001560038
|Transaction Date:11/08/2023
PRN:B8613275
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

3/11
PRICE
$5.28 M
Saleable Area
318sq.ft.
Buy $16,628 /sq.ft.
Gross Area
437sq.ft.
Buy $12,082 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 11/08/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
640
Walking toKwai FongStation
1 Min(s)
Address/ Area
7-11 Kwai Foo Road