Sold
Kwai Chung Plaza Block 1FLOOR 19FLAT H
Registration Number:12042502790515
|Transaction Date:02/04/2012
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$4.26 M
Saleable Area
516sq.ft.
Buy $8,262 /sq.ft.
Gross Area
702sq.ft.
Buy $6,068 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 02/04/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
640
Walking toKwai FongStation
1 Min(s)
Address/ Area
7-11 Kwai Foo Road