Sold
Koway Court Block 1FLOOR 7FLAT E
Registration Number:07041701430108
|Transaction Date:23/03/2007
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaCheong張心愉
ACCOUNT DIRECTOR(S-397389)
PRICE
$1.24 M
Saleable Area
396sq.ft.
Buy $3,138 /sq.ft.
Gross Area
484sq.ft.
Buy $2,568 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 23/03/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
704
Walking toChai WanStation
9 Min(s)
Address/ Area
111 Chai Wan Road