Sold
Koway Court Block 1FLOOR 19FLAT A
Registration Number:08100301490030
|Transaction Date:17/09/2008
PRN:C0422141
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
PRICE
$1.57 M
Saleable Area
396sq.ft.
Buy $3,958 /sq.ft.
Gross Area
484sq.ft.
Buy $3,240 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 17/09/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
704
Walking toChai WanStation
9 Min(s)
Address/ Area
111 Chai Wan Road