Sold
Koway Court Block 1FLOOR 16FLAT C
Registration Number:07031500350013
|Transaction Date:05/03/2007
PRN:B5057000
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikeHo何俊輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-163077)
PRICE
$1.63 M
Saleable Area
503sq.ft.
Buy $3,243 /sq.ft.
Gross Area
620sq.ft.
Buy $2,629 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 05/03/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
704
Walking toChai WanStation
9 Min(s)
Address/ Area
111 Chai Wan Road