Sold
Koway Court Block 1FLOOR 27FLAT F
Registration Number:12062600350046
|Transaction Date:08/06/2012
PRN:A0278618
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikeHo何俊輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-163077)
PRICE
$3.83 M
Saleable Area
503sq.ft.
Buy $7,619 /sq.ft.
Gross Area
620sq.ft.
Buy $6,177 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 08/06/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
704
Walking toChai WanStation
9 Min(s)
Address/ Area
111 Chai Wan Road