Sold
Kam Fung Garden Block 1FLOOR 9FLAT C
Registration Number:15051101440104
|Transaction Date:30/04/2015
PRN:A7685466
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RickyChan陳文傑
ACCOUNT DIRECTOR(E-466334)
PRICE
$5.1 M
Saleable Area
560sq.ft.
Buy $9,112 /sq.ft.
Gross Area
779sq.ft.
Buy $6,547 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 30/04/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
560
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
458-466 Castle Peak Road Tsuen Wan