Sold
Kam Fung Garden Block 1FLOOR 35FLAT D
Registration Number:20031000140123
|Transaction Date:03/03/2020
PRN:A7685632
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SugarYip葉小娜
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-279888)
PRICE
$5.59 M
Saleable Area
449sq.ft.
Buy $12,454 /sq.ft.
Gross Area
630sq.ft.
Buy $8,873 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 03/03/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
560
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
458-466 Castle Peak Road Tsuen Wan