Sold
Hsin Kuang Centre Block 1FLOOR 25FLAT C
Registration Number:23022301440050
|Transaction Date:01/02/2023
PRN:A5228463
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$5 M
Saleable Area
417sq.ft.
Buy $11,990 /sq.ft.
Gross Area
502sq.ft.
Buy $9,960 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 01/02/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
486
Walking toWong Tai SinStation
3 Min(s)
Address/ Area
120 Lung Cheung Road