Sold
Horae Place Block 1FLOOR 9FLAT E
Registration Number:07091101610032
|Transaction Date:17/08/2007
PRN:B8538039
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$2.29 M
Gross Area
619sq.ft.
Buy $3,700 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 17/08/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
168
Walking toTo Kwa WanStation
5 Min(s)
Address/ Area
209 Ma Tau Wai Road