Sold
Hong Wah Mansion Block 1FLOOR 20FLAT F
Registration Number:14101501780033
|Transaction Date:26/09/2014
PRN:B6255815
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MikeHo何俊輝
ACCOUNT DIRECTOR(S-163077)
Sold

1/2
PRICE
$3.5 M
Saleable Area
285sq.ft.
Buy $12,270 /sq.ft.
Gross Area
371sq.ft.
Buy $9,434 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 26/09/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1985-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
400
Walking toShau Kei WanStation
8 Min(s)
Address/ Area
18 Nam Hong Street