Sold
Hong Lai Garden Block 1FLOOR 7FLAT H
Registration Number:15092300520214
|Transaction Date:11/09/2015
PRN:B0431404
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
PRICE
$3.53 M
Saleable Area
362sq.ft.
Buy $9,758 /sq.ft.
Gross Area
469sq.ft.
Buy $7,525 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 11/09/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
512
Walking toTuen MunStation
4 Min(s)
Address/ Area
153 Tuen Mun Heung Sze Wui Road