Sold
Hong Lai Garden Block 1FLOOR 15FLAT E
Registration Number:18030202160015
|Transaction Date:15/02/2018
PRN:B5645496
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
PRICE
$5.2 M
Saleable Area
480sq.ft.
Buy $10,832 /sq.ft.
Gross Area
629sq.ft.
Buy $8,267 /sq.ft.
Building Age
36 Years
Transaction Date: 15/02/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
512
Walking toTuen MunStation
4 Min(s)
Address/ Area
153 Tuen Mun Heung Sze Wui Road