Sold
Ho Shun Lee Building Block 1FLOOR 12FLAT H
Registration Number:14072102150095
|Transaction Date:07/07/2014
PRN:B4731755
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RingoYeung楊俊偉
ACCOUNT DIRECTOR(E-486332)
Sold

1/4
PRICE
$2.75 M
Saleable Area
356sq.ft.
Buy $7,718 /sq.ft.
Gross Area
499sq.ft.
Buy $5,511 /sq.ft.
Building Age
41 Years
Transaction Date: 07/07/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1984-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
287
Walking toYuen LongStation
9 Min(s)
Address/ Area
9 Fung Yau Street South