Sold
Hillview Court Block 1FLOOR 5FLAT B
Registration Number:08010300430123
|Transaction Date:03/12/2007
PRN:B3148492
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MarkHung洪盈嶺
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-206292)
PRICE
$7.35 M
Saleable Area
1,080sq.ft.
Buy $6,808 /sq.ft.
Gross Area
1,217sq.ft.
Buy $6,039 /sq.ft.
Building Age
27 Years
Transaction Date: 03/12/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1998-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
6 Block(s)
Total Units
115
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
11 Ka Shue Road