Sold
Hilltop Gardens Block 1FLOOR 5FLAT C
Registration Number:05053000260017
|Transaction Date:21/05/2005
PRN:B3908247
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
PRICE
$1.47 M
Saleable Area
480sq.ft.
Buy $3,062 /sq.ft.
Gross Area
695sq.ft.
Buy $2,115 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 21/05/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
420
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Fung Shing Street