Sold
Hilltop Gardens Block 1FLOOR 16FLAT B
Registration Number:12062801530024
|Transaction Date:22/06/2012
PRN:A4240058
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
PRICE
$3.98 M
Saleable Area
592sq.ft.
Buy $6,723 /sq.ft.
Gross Area
813sq.ft.
Buy $4,895 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 22/06/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
420
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
33 Fung Shing Street