Sold
Harvest Garden Block 1FLOOR 15FLAT A
Registration Number:18041200690119
|Transaction Date:29/03/2018
PRN:C0048661
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$5.25 M
Saleable Area
593sq.ft.
Buy $8,852 /sq.ft.
Gross Area
755sq.ft.
Buy $6,954 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 29/03/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
408
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Wing Fat Lane