Sold
Harvest Garden Block 1FLOOR 5FLAT E
Registration Number:11022200020021
|Transaction Date:11/02/2011
PRN:B0450533
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
PRICE
$1.78 M
Saleable Area
436sq.ft.
Buy $4,079 /sq.ft.
Gross Area
558sq.ft.
Buy $3,186 /sq.ft.
Building Age
31 Years
Transaction Date: 11/02/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
408
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Wing Fat Lane