Sold
Harmony Garden Block 1FLOOR 24FLAT C
Registration Number:14051300480083
|Transaction Date:14/04/2014
PRN:B9812795
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ElaineHsiao蕭映純
ACCOUNT DIRECTOR(S-084985)
Sold

1/1
PRICE
$4.17 M
Saleable Area
455sq.ft.
Buy $9,154 /sq.ft.
Gross Area
595sq.ft.
Buy $7,005 /sq.ft.
Building Age
26 Years
Transaction Date: 14/04/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1999-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
240
Walking toTsuen WanStation
9 Min(s)
Address/ Area
28 Luen Yan Street