Sold
Hanley Villa Block 1FLOOR 11FLAT A
Registration Number:05022801210035
|Transaction Date:04/02/2005
PRN:A8404394
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AngelLeung梁洛琳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-221098)
Sold

1/2
PRICE
$2.21 M
Saleable Area
593sq.ft.
Buy $3,726 /sq.ft.
Gross Area
868sq.ft.
Buy $2,546 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 04/02/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-22 Yau Lai Road