Sold
Hanley Villa Block 1FLOOR 4FLAT B
Registration Number:10072000710116
|Transaction Date:09/07/2010
PRN:A8404823
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SunnyLi李順輝
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-522858)
Sold

1/2
PRICE
$2.28 M
Saleable Area
475sq.ft.
Buy $4,803 /sq.ft.
Gross Area
710sq.ft.
Buy $3,211 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 09/07/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1994-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
7 Block(s)
Total Units
516
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
18-22 Yau Lai Road