Sold
Fanling Garden Block 1FLOOR 2FLAT B
Registration Number:14090501980066
|Transaction Date:11/08/2014
PRN:B2419501
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SasaLing凌白沙
ACCOUNT MANAGER(S-552024)
Sold

1/4
PRICE
$3.99 M
Saleable Area
598sq.ft.
Buy $6,667 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $5,700 /sq.ft.
Building Age
38 Years
Transaction Date: 11/08/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1987-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
19 Block(s)
Total Units
228
Walking toFanlingStation
13 Min(s)
Address/ Area
11 Fan Leng Lau Road