Sold
Fairview Garden Block 1FLOOR 26FLAT A
Registration Number:24051002130203
|Transaction Date:17/04/2024
PRN:A7638686
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EricLam林泰源
ACCOUNT DIRECTOR(S-449430)
PRICE
$6.98 M
Saleable Area
489sq.ft.
Buy $14,283 /sq.ft.
Gross Area
633sq.ft.
Buy $11,027 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 17/04/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
312
Walking toTsuen WanStation
13 Min(s)
Address/ Area
53-61 Wai Tsuen Road